• Stasiu Dżugała

• Mam na imię Stanisław jestem uczniem klasy 3A. Moim hobby jest gra w piłkę nożną gram w klubie Orlik Łagiewniki oraz gra na keyboardzie. Uczę się grać już od 3 lat. Początki były naprawdę bardzo trudne poznanie wszystkich utworów oraz całego mechanizmu klawiaturowego nie były najprostsze. Ale po pewnym czasie zacząłem uczyć się melodii i akordów. Dziś wiem, że trzeba mieć dużo determinacji i cierpliwości. Bardzo lubię grać poważne utwory np. Dla Elizy Piosenka autorstwa: Ludwig van Beethoven lub Toccata i fuga Toccata autorstwa: Johann Sebastian Bach.

• Jan Dżugała

• Mam na imię Janek jestem uczniem klasy 6A. Każdy powinien mieć jakieś hobby a moim jest gra na gitarze akustycznej, jest to bardzo wymagający instrument przy którym spędzam wiele godzin na ćwiczeniach i próbach. Gram na gitarze klasycznej stosując technikę akordów. Wykonuje wiele różnorodnych ćwiczeń, które pozwolą mi lepiej obchodzić się z gitarą. Początkowo było mi trudno opanować jednocześnie granie prawa ręka na strunach z chwytem strun w formie akordów na gryfie za pomocą lewej dłoni. Jednak po długich ćwiczeniach wychodzi mi to już całkiem nieźle. Dzięki grze na gitarze nauczyłem się wielu nowych piosenek. Moje hobby będę ciągle rozwijał. Moim zdaniem gitara jest instrumentem z duszą chyba wszyscy lubią słuchać jej brzmienia. A moim ulubionym cytatem jest : " Gra na gitarze to nie tylko umiejętność, to przede wszystkim pasją i zaangażowanie. "