• Wiosenne Kwiaty

• Świetlica szkolna przygotowuje się do powitania Wiosny :)

Uczniowie podczas zajęć plastycznych wykonują wiosenne dekorację, które już wkrótce ozdobią szkolne sale i korytarze

• Warsztaty kulinarne w świetlicy szkolnej

• Ostatnio po naszej szkole unosił się zapach pizzy 🍕a to wszystko za sprawą warsztatów kulinarnych, które prowadzi pani Justyna Szczepańska☺️ wykorzystując sprzęt zakupiony w ramach projektu Laboratoria przyszłości 🥰

• Dzień w Świetlicy Szkolnej :)

• Każdego dnia w świetlicy szkolnej dzieje się wiele ciekawych rzeczy.

Malujemy, rysujemy, wycinamy, kleimy - dobrze się bawimy. Zawsze znajdziemy czas na odrobienie lekcji czy rozmowę z kolegą i koleżanką.

Jeśli chcesz wiedzieć jak spędzamy czas w świetlicy szkolnej zajrzyj do naszej galerii smiley

• Warsztaty kulinarne w ramach Tygodnia Polskości

• W ramach projektu Labolatoria Przyszłości zostało zakupione wyposażenie kuchni. Świetlica szkolna postanowiła z tego skorzystać organizując warsztaty kulinarne 🥰 Wspólnie ustalono, że będzie to biszkopt, a jako że obchodzimy tydzień polskości musiał być oczywiście w kolorach Polski. Oprócz nauki pieczenia , dzieci nauczyły się również zasad bezpieczeństwa w kuchni oraz nauki sprzątania po wypiekach. Ciasto niestety nie zdążyło zastygnąć, ponieważ nasze łasuchy nie mogły już wytrzymać i z naszej pięknej Polskiej słodkiej Flagi nie zostały nawet okruszki😁 Na pewno jeszcze nie raz skorzystamy ze szkolnej kuchni 😍

• Tydzień Polskości w świetlicy szkolnej

• NAUCZYCIELE - WYCHOWAWCY W ŚWIETLICY:

-  Elżbieta Majchrzak

-  Bożena Kułaga

-  Justyna Szczepańska

Świetlica jest czynna w dni nauki szkolnej od 7:00 do 16:00

Świetlica dysponuje trzema  salami. Pomieszczenia wyposażone są w liczne pomoce dydaktyczne, zabawki tematyczne, chusty animacyjne, gry planszowe, puzzle, klocki, książki, a także sprzęt sportowy. Sale posiadają również bogaty zestaw pomocy do twórczości artystycznej. Do dyspozycji dzieci jest także plac zabaw oraz boisko sportowe.

Uczniowie naszej świetlicy mogą miło spędzić czas w oczekiwaniu na lekcje oraz czas po lekcjach. Staramy się, aby każde dziecko w świetlicy czuło się dobrze i z przyjemnością do nas wracało! Każdy uczeń jest dla nas wyjątkowy i podchodzimy do niego w sposób indywidualny. Kładziemy nacisk na integrację grupy świetlicowej oraz na rozwijanie postaw prospołecznych. W grupie uczniów naszej świetlicy, dzieci znajdują wielu przyjaciół oraz uczą się wzajemnej pomocy, serdeczności i tolerancji.

Organizujemy ciekawe zajęcia, które rozwijają zarówno zainteresowania jak i zamiłowania każdego dziecka. W naszej świetlicy odbywają się zajęcia plastyczne, muzyczne, czytelnicze, które kształtują w młodych ludziach zamiłowanie do kreatywnego spędzania czasu wolnego. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych dzieci dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu.

Ponadto zwracamy szczególną uwagę na postawy społeczno-moralne, nawiązujemy do tradycji i świąt obchodzonych w naszym kraju. Uwrażliwiamy wychowanków na fakt, że jako uczniowie szkoły im. Jana Pawła II powinni kierować się wartościami zgodnymi z Jego nauką.