• Projekt Umiem Pływać

• Dnia 13 czerwca zakończyła się nasza przygoda z projektem "Umiem Pływać," podczas którego uczniowie naszej szkoły mieli okazję doskonalić swoje umiejętności pływania. Projekt, prowadzony z zaangażowaniem i pasją przez Pana Macieja Ciećwierza oraz Panią Joannę Tkacz, przyniósł wiele radości i niezapomnianych wspomnień.

Program "Umiem Pływać" trwał kilka miesięcy i był skierowany do uczniów, którzy chcieli rozwijać swoje umiejętności pływackie, niezależnie od poziomu zaawansowania. Zajęcia odbywały się regularnie na basenie w Strzelinie, gdzie pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów, uczniowie mieli okazję zdobywać nowe umiejętności i doskonalić te już posiadane.

Projekt "Umiem Pływać" okazał się ogromnym sukcesem, przynosząc korzyści nie tylko w zakresie umiejętności pływackich, ale także w budowaniu pewności siebie i promowaniu zdrowego stylu życia. Uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejne edycje projektu i nowe możliwości rozwijania swoich umiejętności.

• Projekt Umiem Pływać

• Umiem pływać

• 21 marca w naszej Gminie ruszył Program powszechnej nauki pływania „Umiem Pływać”, finansowany z budżetu Gminy, środków pozyskanych z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Dzięki pozyskanym środkom uczniowie z klas III Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łagiewnikach wezmą udział
            w darmowych lekcjach pływania.

Główne cele programu:

• upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży,
            • nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania,
            • profilaktyka wad postawy,
            • zapobieganie zjawiskom patologii społecznych, poprzez skierowaną do uczniów ofertę uczestnictwa w dodatkowych zajęciach sportowych,
            • stworzenie warunków do efektywnego wykorzystania infrastruktury sportowej (pływalnie),
            • wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie programem w szczególności uczniów, zamieszkałych w miejscowościach, w których nie ma pływalni,
            • edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów.

Lekcje nauki pływania realizowane będą na krytej pływalni Strzelińskiego Centrum
            Sportowo-Edukacyjnego Granit, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Projekt prowadzą Joanna Tkacz i Maciej Ciećwierz.