• Konkurs Ekologiczny - Zbiórka Baterii

• Uczestnictwo w zbiórce zużytych baterii. Akcja ma na celu dbanie o środowisko, racjonalne gospodarowanie zasobami środowiska

• Gra terenowa z wykorzystaniem mobilnych znaków drogowych

• Uczniowie utrwalili znajomość znaków drogowych oraz przestrzegania zasad obowiązujących na drodze.

• Światowy Dzień Ziemi

• Celem tego wydarzenia było uświadomienie uczniów  jak kruchy jest nasz ekosystem i jak o niego dbać. Przeciwdziałanie zanieczyszczeniom powietrza powodem palenia różnych produktów w piecu.

• Spotkanie z przedstawicielami Ślężańskiego Parku Krajobrazowego

• Kształtowanie świadomości jak należy gospodarować zasobami środowiska zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju, przeciwdziałać zanieczyszczeniom i przywracać elementy przyrodnicze do stanu właściwego. Dokarmianie zwierząt oraz zasad zachowywania się w lesie. Zapoznanie z gatunkami roślin chronionych, rzadko spotykanych.

• Ogólnopolski Program Edukacyjny Służby Więziennej

• Ogólnopolski Program Edukacyjny Służby Więziennej związany z prewencją przestępstw wśród młodzieży w służbie prawu. Zajęcia z zakresu edukacji prawnej młodzieży związanej z prewencją przestępstw.

• Kamizelki odblaskowe

• Zakup kamizelek odblaskowych oraz piłeczek antystresowych dla wszystkich uczniów klas 0-3.  Akcja miała na celu wykorzystanie zakupionych kamizelek podczas wyjść poza teren szkoły ( wycieczki) w ramach zapewnienia bezpieczeństwa uczniom na drodze.

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• Uczniowie uczestniczyli w lekcji Mam tę moc z zastosowaniem metod aktywizujących, wspierających poruszanie się w świecie internetu, ćwiczenie bycia uważnym na to co dzieje się w świecie online i nie tylko. Przedstawienie zagadnień związanych z zapewnianiem ochrony w obszarze cyberprzestrzeni.

• Próbna Ewakuacja

• Działania w sytuacjach nadzwyczajnych  zagrożeń (katastrof, wypadków masowych). Przygotowanie uczniów do właściwego zachowania oraz odpowiednich reakcji w sytuacjach stwarzających zagrożenie dla zdrowia i życia.

• Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

• Kształtowanie umiejętności pozwalających na ratowanie osoby w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i życia. Zajęcia praktyczne z wykorzystaniem fantomu.

• Wycieczka do Lądka Zdroju w ramach programu Narty Dzieciom

• Aktywny wypoczynek połączony ze zdobyciem trudnej umiejętności jazdy na nartach dla każdego dziecka.  Uczniowie nabyli umiejętności bezpiecznego poruszania się na stoku.

• Bezpieczna Zima Karpacz

• W ramach programu Bezpieczny Dolnoślązak- warsztaty, bezpieczeństwa i odpowiedzialności w warunkach górskich i zimowych, pokazy działań ratowniczych na stoku, pokazy sprzętu ratowniczego, zajęcia pierwszej pomocy, quiz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa.

• Bezpieczne Ferie

• Spotkanie uczniów klas 0-VIII  z funkcjonariuszem Posterunku Policji w Łagiewnikach. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się  jak zachowywać się bezpiecznie podczas ferii oraz w sieci. Dzięki temu spotkaniu uczniowie dowiedzieli się jak spędzać czas wolny zarówno off jak i online.

• Wycieczka na ściankę wspinaczkową

• Aktywne spędzanie wolnego czasu, integracja zespołu klasowego. Uczniowie dowiedzieli się jak zachowywać się i jakie zasady obowiązują na ściance.

• "Hazard? Nie daj się wciągnąć" Akcja Edukacyjna Krajowej Administracji Skarbowej

• W ramach akcji pokazano czym jest nielegalny hazard i jakie mogą być skutki uczestniczenia w takich grach. Uświadomiono uczniów jakie są zagrożenia wynikające z hazardu, w tym z pozornie bezpiecznych grach internetowych oraz jakie są skutki uzależnień od hazardu

• Koncert profilaktyczny "Jak wygrałem życie"

• Przeciwdziałanie alkoholizmowi i narkomanii. Przedstawienie uzależnienia od alkoholu i innych używek na bazie własnych doświadczeń. Uczniowie poznali mechanizmy uzależnienia oraz wpływ uzależnienia na życie codzienne. Poznali sposoby pracy nad sobą tak by realizować swoje cele w życiu.  Wzmocnienie poczucia wartości uczniów poprzez rozwijanie własnych pasji, zainteresowań.  Wskazywanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego (profilaktyka uzależnień).

• Bezpieczna Zima Czarna Góra

• Pokazy sprzętu ratowniczego wraz z działaniami edukacyjnymi oraz ćwiczenia w zakresie poszukiwania osób zaginionych w górach, a także działania profilaktyczne określające warunki bezpieczeństwa osób przebywających w górach oraz na zorganizowanych terenach narciarskich, a w szczególności uprawiających tam sport, rekreację lub turystykę. Wzrost świadomości uczniów na temat bezpiecznego poruszania się w górach, korzystania ze stoków narciarskich i udzielania pierwszej pomocy.

• Spotkanie uczniów z pracownikiem KRUS-u

• Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak być bezpiecznym w domu podczas korzystania z maszyn w gospodarstwach rolnych, urządzeń znajdujących się w naszym najbliższym otoczeniu. Uczniowie zapoznali się ze sposobami postępowania w sytuacjach niespodziewanych, unikania zagrożeń.

• Wycieczka uczniów klas trzecich w Góry Stołowe

• Wzrosła wiedza uczniów na temat zagrożeń wynikających z poruszania się oraz bezpiecznego zachowania na terenach górskich.

• Sprzątanie Świata

• Wspólna akcja sprzątania Gminy Łagiewniki przez uczniów i nauczycieli. Uświadomienie uczniom odpowiedzialności za czyste środowisko.

• Spotkanie uczniów z prezesem Zakładu Usług Komunalnych

• Uczniom uświadomiono w jaki sposób zapobiegać zanieczyszczeniom środowiska, na czym polega segregacja śmieci. Jak oszczędzać energie elektryczną i wodę.

• Bezpiecznie na drodze

• Spotkanie uczniów klas I-III z funkcjonariuszem Posterunku Policji w Łagiewnikach. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak zachowywać się na drodze oraz jakie znaczenie ma przestrzeganie obowiązujących zasad przy poruszaniu się w terenie zabudowanym i niezabudowanym.