• Szkoła Promująca Zdrowie

• 10 październik - Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka – to hasło przewodnie tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego obchodzony jest corocznie 10 października. Jest to ważne międzynarodowe wydarzenie, które ma na celu zwiększenie świadomości na temat znaczenia zdrowia psychicznego oraz walki ze stereotypami i stigmatyzacją związaną z chorobami psychicznymi. Choroby psychiczne dotykają milionów ludzi na całym świecie, dlatego ważne jest promowanie świadomości na temat tych problemów i dostępu do odpowiedniej opieki. Warto pamiętać, że zdrowie psychiczne jest równie istotne jak zdrowie fizyczne, i Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego to doskonała okazja do refleksji nad tym tematem.

• Promujemy zdrowie

• #SzkołaPromującaZdrowie🥦🥦🥦 Uczniowie klas 2b i 2c wiedzą,że smak i zdrowie mogą iść w parze🫑🥒 - z tego połączenia powstały pyszne kanapki🥐🍅🍞 i świeżo wyciskane soki owocowe🍌🍓🍎!!! Pycha☺️
      • PYSZNIE< ZDROWO< KOLOROWO
        🍎🍊🍐🍏🍇 zerówki w ramach realizacji tygodnia smaków z jesiennych ogrodów przygotowali różne pyszne i pełne witamin soki owocowo- warzywne. Ich starsi koledzy - uczniowie klasy 2a również przygotowali pyyyyszne soki z warzyw i owoców 🥰 Było smacznie, kolorowo a przede wszystkim bardzo zdrowo 🥰

• Szkoła Promująca Zdrowie

• Szkoła promująca zdrowie to szkoła, która we współpracy z rodzicami uczniów i społecznością lokalną: systematycznie i planowo tworzy środowisko społeczne i fizyczne sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej, wspiera rozwój kompetencji uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie.

Zespół Promocji Zdrowia  w Szkole Podstawowej  im. Jana Pawła II w Łagiewnikach

Koordynator   Elżbieta Majchrzak