• Narodowe Czytanie 2024

• 11 września w Gminnym Ośrodku Kultury, Bibliotek i Sportu odbyła się XIII odsłona Narodowego Czytania, w tym roku wybranym dziełem był "Kordian" Juliusza Słowackiego. Na początku wydarzenia Pani Dyrektor GOKBiS Wioleta Wawrzyniak serdecznie powitała przybyłych gości, w tym Wójta Gminy Łagiewniki Jarosława Tyńca, Przewodniczącego Rady Gminy Łagiewniki Tomasza Roszaka wraz z radnymi, dyrektora Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Olesznej Barbarę Dorużyńską, dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łagiewnikach Mariolę Początek, Prezesa Zakładu Usług Komunalnych Macieja Wawrzyniaka, przedstawiciela Urzędu Gminy Łagiewniki Jacka Szkarłata, przedstawicielki Klubu Seniora oraz nauczycieli i uczniów szkół. Uroczystość uświetnił montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Olesznej pod przewodnictwem Pani Małgorzaty Iwaszkiewicz. Następnie każdy z przybyłych gości miał okazję przeczytać fragment "Kordiana", co stworzyło niepowtarzalną atmosferę wspólnego celebrowania literatury.

Tekst oraz zdjęcia pochodzą ze strony FB GOKBiS w Łagiewnikach

Serdecznie Dziękujemy za zaproszenie na to niezwykłe wydarzenie