- Narty Dzieciom
- Jak mówić o niepełnosprawności
- Umiem pływać
- Ratujemy i uczymy ratować
- EkoPowiat – ekologiczna edukacja międzypokoleniowa w Powiecie Dzierżoniowskim
- Szkoła Promująca Zdrowie
- Wychowanie do WARTOŚCI
- Bezpieczny Dolnoślązak
- Laboratorium Przyszłości
- Uczymy dzieci programować
- Innowacja - Historia w rysunkach z elementami myślenia wizualnego
- Innowacja - Terapia ręki - rozwijanie sprawności motorycznych wśród uczniów
- Asy nasi koledzy z klasy
- Bezpieczeństwo w sieci
- Psia Lekcja
- Szkoła z klasą
- „Zmieniam postawę ciała aktywnie, kiedy do sportu podchodzę pozytywnie.”
- Erasmus +
- Ocenienie kształtujące
- ABC Przedszkolaka
Laboratoria Przyszłości
Program Laboratoria Przyszłości jest inicjatywą edukacyjną. Odpowiedzialne za nią jest Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Projekt ma na celu unowocześnić szkoły tak, aby zajęcia prowadzone w nich były angażujące i ciekawe dla uczniów. Lekcje także mają pomagać w im odkrywaniu talentów.
Laboratoria Przyszłości zakładają wsparcie wszystkich szkół podstawowych w wykształceniu kompetencji przyszłości z tzw. STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka, matematyka). Dzięki opisywanemu programowi rządowemu, organy prowadzące szkoły zostaną uposażone przez państwo o wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych. Za sprawą wsparcia, miliony polskich uczniów będą mogły pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności poprzez eksperymentowanie. Śródki przekazywane będą jeszcze w 2021 roku w całości z góry. Aby przystąpić do programu szkoły nie muszą wnosić wkładu własnego.
Inicjatywa zakłada, że do końca 2021 roku samorządy prowadzące około dwunastu tysięcy szkół podstawowych w całej Polsce otrzymają środki na zaopatrzenie placówek w nowoczesne narzędzia. Z wsparcia skorzysta ponad 3 miliony uczniów.
Laboratoria Przyszłości w praktyce
- 24