• Sprzątanie Świata

• 15 wrzesnia dołączyliśmy do 30 akcji Sprzątania Świata, którego hasłem przewodnim było „ Sprzątanie świata łączy ludzi”.

Cała Nasza szkolna społeczność zaangażowała się w sprzątanie terenu wokół szkoły jak i terenów zielonych w Łagiewnikach.

Dziękujemy Panu Wójtowi Jarosławowi Tyńcowi za obecność i górę pysznych pączków, które skonsumowaliśmy po ciężkiej pracy.

Dziękujemy również Prezesowi ZUK Panu Maciejowi Wawrzyniakowi za instruktaż selekcji zbieranych śmieci oraz zaopatrzenie w worki i rękawiczki.

Każdego dnia mamy wpływ na to jak wygląda nasza planeta- dbajmy o nią najlepiej jak potrafimy.

• Narodowe Czytanie "Nad Niemnem"

• Piątkowy słoneczny poranek -8 września - przeniósł nas na nadniemeńskie łąki, usiane kolorowym, pachnącym kwieciem. W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łagiewnikach odbyła się XII odsłona akcji Narodowego Czytania, pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej. Tegoroczną lekturą było "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. W nastrój epoki wprowadziła wszystkich inscenizacja- wywiad z autorką i utwór na skrzypcach, które przygotowali uczniowie. Po powitaniu i krótkim wprowadzeniu przez Panie Dyrektor Szkoły i GOKBiS, czytanie rozpoczął zastępca Wójta Gminy Łagiewniki, Pan Jacek Mikus, po czym kolejno kontynuowali zaproszeni goście oraz uczniowie szkół w Olesznej i Łagiewnikach. Po zakończonej lekturze był czas na mały poczęstunek i rozważania o wartościach wspaniałej polskiej powieści.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• W 04.09.2023r. uroczystą mszą rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024 podczas której dowiedzieliśmy się, że nauka oraz zdobywanie nowych umiejętności jest dla wszystkich bardzo ważne, a zdrowa rywalizacja kształtuje umacnianie relacji.

Pierwszoklasistom ks. Grzegorz poświęcił tornistry i wszystkim uczniom życzył sukcesów i powodzenia w nowym roku katechetycznym.

Po mszy św. delegacja szkolna zapaliła znicze pod pomnikiem ,,Poległym za Ojczyznę,, upamiętniając w ten sposób rocznicę wybuchu II wojny światowej. Następnie udaliśmy się do szkoły, gdzie odbył się uroczysty apel. Pani dyrektor Mariola Początek przywitała uczniów, rodziców oraz nauczycieli Obecny podczas apelu wójt Gminy Łagiewniki pan Jarosław Tyniec również życzył wszystkim udanego nowego roku szkolnego

Po apelu uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do swoich klas

Dzisiejszy dzień pozytywnie wpłynął na całą społeczność uczniowską oraz pracowników naszej szkoły. Po wakacjach uśmiechnięci i zmotywowani znowu będziemy spotykać się ze swoimi kolegami i koleżankami, za którymi tęskniliśmy przez ten wakacyjny czas.