• Apel z okazji Światowego Dnia Ziemi!

22 kwietnia cały świat obchodzi Międzynarodowy Dzień Ziemi, który ma na celu uświadamianie jak kruchy jest nasz ekosystem i jak o niego dbać Nasza szkoła również przystąpiła do tych akcji!

Uczniowie klasy 5 przygotowali przedstawienie, w którym Pani Ziemia przychodzi do lekarza, ponieważ zaczyna się źle czuć

Natomiast uczniowie klas I-III przygotowali mały spektakl na temat zanieczyszczenia powietrza powodowanego paleniem różnych produktów w piecu

Pod koniec przedstawień dowiedzieliśmy się, że każdy nasz mały krok jak np. wyrzucenie śmieci do kosza, segregacja czy zakładanie odpowiednich filtrów na komin – przyczynia się do zadbania o Ziemię chociażby na naszym podwórku

Apel został zakończony wspólnie zaśpiewaną radosną piosenką o naszej pięknej Ziemi czemu towarzyszyło nam wpadające przez okna ciepłe wiosenne słońce do Sali

• Apel poświęconym Wielkanocy

• Apel poświęconym Wielkanocy. W tym wyjątkowym Wielkim Tygodniu pragnęliśmy przybliżyć naszym uczniom czym są święta wielkanocne i jakie tradycje są z nimi związane.

Wielkanoc, to największe święto chrześcijan. Święto będące czasem radości, tryumfu i spełnienia obietnic. Nie zabrakło głębokich przemyśleń o Ostatniej Wieczerzy, Męce Pańskiej czy w końcu radości płynącej z odkrycia Pustego Grobu i śpiewu Alleluja!

Podczas apelu zostały wręczone dyplomy i słodkie upominki za udział w Szkolnym Konkursie na Kartkę Wielkanocną zakupione i przygotowane przez Radę Rodziców Bardzo Dziękujemy

Życzymy Wam wszystkich pięknych i radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

• Kwitnące szkoły

• #JabłonkiSwawole

#KwitnąceSzkoły

Nasza szkoła wzięła udział w projekcie Kwitnące Szkoły Projekt zakładał posadzenie jabłoni. W konkursie należało wymyślić imię dla Jabłonki. Miało ono honorować ważne dla regionu postacie. Postanowiliśmy naszą jabłonkę nazwać „Renia”, na znak pamięci o Pani Reni Bańkowskiej Była to osoba, którą znał niemal każdy mieszkaniec naszej gminy. Miała ogromne serce dla zwierząt i roślin, ale przede wszystkim ludzi. W 2019 roku w Łagiewnickim Domu Kultury odbyło się wydarzenie przygotowane właśnie przez panią Renię Bańkowską, które promowało dbałość o naszą przyrodę „Drzewa ruszają w drogę”. Pani Renia od lat stawała w obronie przyrody i zwierząt, dokarmiała bezpańskie psy i koty. Od dzisiaj możecie podziwiać jabłonkę, którą wspólnie z przedstawicielami klas posadziliśmy na terenie szkoły. A w przyszłości kosztować pysznych jabłek .

• Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie

• Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie

Dzień ustanowiony został przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym schorzeniem. Symbolem solidarności z „autystami” jest kolor niebieski Dlatego też w piątek - w ramach solidarności , uczniowie oddziałów 0-3 przeszli niebieskim korowodem wsparcia ulicami Łagiewnik. A czym jest autyzm? To zaburzenie rozwojowe związane z nieprawidłową pracą mózgu. Osoby dotknięte autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych. My, jako społeczeństwo, musimy sobie uświadomić, iż nie jest to ani lepsze, ani gorsze spojrzenie na świat. Jest po prostu inne.

• Wiosenny Pokaz Mody okazał się wielkim sukcesem.

Udział w pokazie wzięły liczne Panie i Panowie Wiosny, prosimy zwrócić szczególną uwagę na ich wymyślne i szykowne stroje oraz akcesoria doskonale dopełniające całości.

Dziękujemy serdecznie za udział w pokazie, już nie możemy doczekać się następnego.

• Certyfikat Jakości Kształcenia Języka Angielskiego InstaLing

• Mamy to !! A wcale nie tak łatwo go uzyskac- trzeba spełnić szereg warunków i przejsc pozytywnie weryfikację ale udalo się i nasza szkoła po raz trzeci w ciągu 9 lat otrzymała Certyfikat Jakości Kształcenia Jezyka Angielskiego InstaLing :)

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy biorą udział w programie

Anna Grabowska i Ewelina Winiarska