• 3 Maja Święto Konstytucji

• Polskie dzieci! Powitajcie znów Maj Trzeci, Co z minionych lat oddali

Na powracającej fali. Idzie ku nam znów radosny,

Dzień promienny polskiej wiosny.

3 Maja Święto Konstytucji . Pod takim hasłem w dniu 28 .04 2023 r. w Szkole Podstawowej im .Jana Pawła II w Łagiewnikach odbyło się przedstawienie słowno – muzyczne w 232 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczysty apel rozpoczął się wprowadzeniem pocztu sztandarowego szkoły oraz odśpiewaniem hymnu narodowego. W krótkim przedstawieniu uczniowie przybliżyli nam ważne wydarzenia, które towarzyszyły uchwaleniu Konstytucji 3 Maja i wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój. Chór szkolny uświetnił uroczystość odśpiewaniem pięknych pieśni patriotycznych. Dowiedzieliśmy się, iż Święto Narodowe Trzeciego Maja obchodzone jest na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Czteroletni, nazywany także Wielkim, 3 maja 1791 r. Ustawy Rządowej Rzeczypospolitej Obojga Narodów, znanej jako Konstytucja 3 maja. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie, po amerykańskiej z 1787 r., spisana konstytucja.

W niedzielę 3 maja nasz poczet sztandarowy wziął także udział w uroczystej mszy świętej odprawionej z okazji dzisiejszego święta, a Pani dyrektor Mariola Początek wraz z delegacją uczniów złożyła kwiaty pod Pomnikiem Pamięci Narodowej.