• Ferie na sportowo w naszej szkole

• Cały pierwszy tydzień ferii w naszej szkole odbywały się na hali sportowej zajęcia. Uczniowie trenowali siatkówkę, piłkę ręczną oraz piłkę nożną. Zainteresowanie zajęciami było ogromne. Uczniowie chętnie w nich uczestniczyli. Doskonalili swoje umiejętności, ale co najważniejsze świetnie się bawili.

• Nasza szkoła bierze udział w programie InstaLing

• Już od ponad 10 lat nasza szkoła bierze regualnie udział w programie InstaLing- nauka słówek dla wszystkich uczniów. Uczniowie klas 4-8 otrzymują na początku każdego roku szkolnego login i hasło do platformy, na której mogą ćwiczyć użycie w zdaniach słówek przydzielonych im raz w miesiącu przez nauczycielki języka angielskiego. Umożliwia to naszym dzieciom regularne ćwiczenie słownictwa, oswajanie się z nim, użycia słowek w kontekście. Ponadto, Rodzice mogą na bieżąco śledzić postępy swoich dzieci.

Więcej informacji na temat programu możn znaleźć tu : instaling

• Międzypowiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek

• 2 lutego 2023 roku, w ostatnim dniu kolędowania, w Święto Matki Gromnicznej odbył się, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

Świąteczne melodie rozbrzmiały w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Głównym celem konkursu było propagowanie kultury muzycznej oraz pielęgnowanie tradycji kolędowania. W przesłuchaniach konkursowych wzięli uczniowie aż 6 szkół.

1. Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Armii Krajowej w Prusach

2. Szkola Podstawowa Żelowice

3. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Noblistów Polskich w Dzierżoniowie

4. Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi – Bielawa

5. Szkoła Podstawowa nr 1 – Pieszyce

6. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łagiewnikach

Każdemu występowi towarzyszył dreszczyk emocji, a dla wielu wykonawców było to pierwsze wystąpienie przed tak dużą publicznością. Nie zabrakło pięknych strojów, rekwizytów, instrumentów muzycznych, które uatrakcyjniły prezentacje

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i Laureatom, dziękujemy za Wasze występy i konkursowe emocje

Organizatorzy Międzypowiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek składają podziękowania za wsparcie naszej szkolnej inicjatywy.

Państwa pomoc była dla nas kluczowa. Dziękujemy głównym sponsorom nagród: Księdzu Grzegorzowi Staniewskiemu oraz Radzie Rodziców naszej szkoły Dziękujemy naszym nauczycielom: Joannie Kwiędacz i Wioletcie Patyk za przygotowanie uczniów do konkursu oraz za cała koordynację konkursu, Elżbiecie Majchrzak za dekorację, Pawłowi Krzyszczukowi za przygotowanie i obsługę sprzętu nagłaśniającego, Małgorzacie Suwald za relacje fotograficzna z konkursu Dziękujemy też rodzicom naszym uczniów za upieczenie ciasta na poczęstunek Dziękujemy też Pani Izabeli Sikorskiej za pomoc w zakupie i zapakowaniu nagród

Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym

Nasi uczniowie godnie zaprezentowali naszą szkołę zajmując:

1 miejsce w kategorii soliści klas IV-VI – Wiktoria Kapłon

2 miejsce w kategorii zespół – Ernest Turski , Szymon Szmigielski i Oliwier Filończyk

Wyróżnienie w kategorii soliści klas IV-VI – Ernest Turski

Ogromne Gratulacje dla wszystkich uczestników

• WOŚP w naszej szkole

• Siema!

w dniu 27 stycznia w naszej szkole odbył się mini finał Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy.

Zorganizowaliśmy:

minikiermasz zabawek,

bal karnawałowy,

orkiestrową sesję fotograficzną,

a dla najstarszych muzyczne przerwy.

Wszystkie atrakcje cieszyły się wielkim zainteresowaniem naszych uczniów. To właśnie dzięki nim mogliśmy dziś zbierać fundusze na ratowanie zdrowia i życia. Nie znamy jeszcze dokładnej kwoty zbiórki, podamy ją po dokładnym przeliczeniu. Pieniądze ze sprzedaży zdjęć również przeznaczymy na WOŚP.

Samorządowi Uczniowskiemu

za zorganizowanie akcji we współpracy z

Wolontariatem Szkolnym

oraz Kołem fotograficznym

• Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

• To były wyjątkowe dni i wyjątkowi goście w naszej szkole :) Odwiedzili nas Babcie i Dziadkowie :) Wszystko po to, żeby móc podziwiać swoje wnuki, które tańczyły, śpiewały i recytowały.

Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności i oczywiście jak najwięcej czasu spędzonego z wnukami :)