• Kolędowanie

• W niedzielę 22 stycznia 2023 r. na mszy św. o godzinie 11:00 w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Łagiewnikach schola parafialna wraz z uczniami Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II zorganizowała kolędowanie. Poza wspólnym śpiewaniem tradycyjnych kolęd można było również wysłuchać różnych pastorałek oraz wierszy w wykonaniu dzieci i młodzieży. Wszystko to, by w tym trwającym wciąż okresie Bożego Narodzenia, przypomnieć, że Bóg narodził się na ziemi z miłości do człowieka i pragnie również narodzić się w jego sercu.

km

• Szkolny Festiwal Kolęd i Pastorałek

• W dniu 12.01.2023r. w naszej szkole odbył się Szkolny Festiwal Kolęd i Pastorałek. Cieszymy się, że po tak długiej przerwie spowodowanej pandemią nadal możemy kontynuować naszą tradycję Tego dnia każda klasa mogła się zaprezentować na scenie Wszyscy byli pięknie przygotowani zarówno jeśli chodzi o strój jak i o śpiew

Bardzo Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie pięknych strojów dla dzieci, a nauczycielom za przygotowanie muzyczne Pani Elżbiecie Majchrzak dziękujemy za piękną dekorację

Radzie Rodziców Bardzo Dziękujemy za ufundowanie słodkości dla każdej klasy

• "Oto dziś narodziła się Miłość" - Jasełka Szkolne

• "Oto dziś narodziła się Miłość, w nędznej szopie narodził się Pan. Oto dziś narodziła się Miłość, chodźmy razem, podążajmy tam! We wtorek 20 grudnia w naszej szkole uczniowie i rodzice wraz zaproszonymi gośćmi przeżywali narodziny Jezusa, tak inne i oczekiwane po covidowej przerwie i izolacji. W czwartek 22 grudnia przedstawienie wystawiane było dla całej społeczności szkolnej. Jasełka wystawiane przez dzieci są częścią wieloletniej tradycji naszej placówki, mają wprawić wszystkich w świąteczny nastrój. W tym roku zaszczycili nas swoją obecnością z-ca wójta Jacek Mikus, Elżbieta Bagińska, radny Marek Milewski. Przy dźwiękach tradycyjnych kolęd mieliśmy możliwość przypomnieć sobie historie narodzin MIŁOŚCI - Jezusa, którą mali artyści wystawili z dużym przejęciem, w pięknych strojach, pełnym zaangażowaniem i sercem. Rolę wygłaszane z pamięci uświadomiły nam przesłanie Bożego Narodzenia, a przepiękne tańce ze specjalnymi efektami świetlnymi prezentowały się imponująco. Kolędy śpiewane wspólnie z gośćmi również podkreśliły rangę tego wydarzenia. Ciepłe słowa podziękowania za przygotowanie uczniów do tak wzruszających jasełek na ręce uczniów i nauczycieli złożyła dyrektor Mariola Początek. Ten dzień pozwolił wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną magii, radości i bliskości.

• Wigilie Klasowe

• Wigilie klasowe to szczególny czas spotkań, bycia razem. W tym roku klasy 1 i 0 postanowiły te chwile spędzić wspólnie, organizując razem spotkanie wigilijne Pozostałe klasy również przygotowały stoły wigilijne - było sianko pod obrusem, opłatek, życzenia, kolędy - zresztą zobaczcie sami

• Oszczędności Źródłem Radości - konkurs recytatorski

• Dnia 12 grudnia 2022r. odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski SKO pod hasłem,, Oszczędności źródłem radości '' Jury w składzie : Pani Wioleta Wawrzyniak Pani Bożena Kułaga Pani Ewelina Milewska nagrodziło następujących uczestników konkursu : Kategoria klas I I miejsce Łucja Szmigielska II miejsce Hanna Sobolewska Parasińska III miejsce Lena Droszczak Kategoria klas II I miejsce Anna Paszkowska II miejsce Karolina Dawidowicz III miejsce Amelia Janczewska Kategoria klas III I miejsce Liliana Babicz II miejsce Oliwer Tokarski III miejsce Emilia Kubisz Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe