• Zwycięstwo w konkursie "Śnieżny Dekalog Narciarza"

• Kolejny sukces naszych uczniów .

28 kwietnia 2021 r. został rozstrzygnięty OGÓLNOPOLSKI KONKURS plastyczno-filmowy pn. „Śnieżny Dekalog” zorganizowany w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Organizatorem konkursu była Komenda Główna Policji wraz z Partnerami: Polskim Związkiem Narciarskim, Stowarzyszeniem Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, Stowarzyszeniem Instruktorów i Trenerów Snowboardu oraz Fundacją PZU.

Nasi uczniowie z klasy II a Kalina Kopryna, Szymon Szmigielski i Dawid Januszkiewicz wraz ze swoją wychowawczynią Agnieszką Juraszek nakręcili spot reklamowy, próbując swoich sił w konkursie. W nakręceniu i montażu filmiku pomogły nauczycielki Joanna Kwiędacz i Anna Hałdaś.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach 5-10 lat oraz 11-16 lat , nadesłano 69 spotów filmowych.

Filmik naszych uczniów zajął I miejsce. Kalina, Szymek, Dawid GRATULUJEMY

• KONKURS WIELKANOCNY

• Ciąg dalszy sukcesów naszych uczniów, którzy wzięli udział w XVII Powiatowym Konkursie "Najpiękniejsze Dekoracje Świąteczne" Wielkanoc 2021

II miejsce Krzysztof Juraszek i Blanka Łabuda

III miejsce Maria Wawrzyniak, Filip Janiaczyk i Lena Janczewska

GRATULUJEMY

• KONKURS

• Uczeń naszej szkoły Krzysztof Juraszek zajął I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie "Drugie życie elektryczności". Gratulujemy!

• Pierwszy Dzień Wiosny - Światowy Dzień Zepsołu Downa

• Pierwszy Dzień Wiosny to również Światowy Dzień Zespołu Downa. Data obchodów nie jest przypadkowa - dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi wyjątkowych. Data wiąże się również z istotą zaburzenia - trisomią 21 chromosomu.

Nasi uczniowie i nauczyciele, na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa, przyłączyli się do obchodów nie tylko w szkole, ale również w domu, zakładając kolorowe, niepasujące skarpetki.

• GOKBiS w Łagiewnikach przedłużył konkurs on-line na pisankę wielkanocną

• Uwaga uwaga Gminny Ośrodek Kultury, Bibliotek i Sportu w Łagiewnikach przedłużył do 26 marca 2021r. konkurs on-line na Pisankę Wielkanocną. Zapraszamy do udziału

Ogłoszenie wyników odbędzie się 29 marca 2021 r.

Regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne są na stronie www.gokbis.pl oraz na facebooku Gminnego Ośrodka Kultury, Bibliotek i Sportu w Łagiewnikach.

• " Jesteśmy różni , lecz równie ważni"

• Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łagiewnikach melduje gotowość w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno - Społecznego " Jesteśmy różni , lecz równie ważni" - zaangażowane wszystkie oddziały 0-3

• Pasowanie Pierwszoklasistów

• 8 marca w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łagiewnikach odbyło się długo wyczekiwane Ślubowanie Klas Pierwszych.

Uczniowie wspólnie zaprezentowali taniec, wiersze oraz piosenki.

Zaproszeni goście- Wójt Gminy Łagiewniki Jarosław Tyniec, Pani Dyrektor Mariola Początek oraz Pani Wicedyrektor Emilia Ćwik z dumą podziwiali występy małych artystów.

Serdeczne podziękowania dla Pana Wójta, który przygotował dla dzieci prezenty oraz pyszny tort. Podarował także tulipany wszystkim Paniom z okazji Dnia Kobiet.

Podziękowania także dla Rady Rodziców, która ufundowała birety i dyplomy.

• Narty Dzieciom

• Projekt ,, Narty Dzieciom"

Po raz kolejny uczniowie klas sportowych II i VI Szkoły Podstawowej im. JP II w Łagiewnikach uczestniczyli 18 lutego 2021 roku w szkoleniu narciarskim w ramach projektu ,, Narty Dzieciom ".

W stacji narciarskiej Lądek Zdrój, dzieci pod okiem doświadczonych instruktorów uczestniczyły w szkoleniu narciarskim, mającym na celu naukę i doskonalenie jazdy na nartach. Wszyscy uczniowie zrobili ogromne postępy, przełamali swój strach i ,,złapali bakcyla narciarstwa". Zajęcia nauki i doskonalenia jazdy na nartach na stałe wpiszą się w program aktywnych zajęć wychowania fizycznego i za rok uczniowie klas sportowych powrócą na stok aby doskonalić swoje umiejętności...

Ideą przedsięwzięcia ,, Narty Dzieciom " było zaoferowanie naszym uczniom aktywnego, całodniowego pobytu na nartach. Opiekunami grupy były p. A. Juraszek, p. W. Patyk i p. J. Kwiędacz

• WOŚP

• Dziękujemy bardzo wszystkim uczniom  klas 0-3, którzy  wzięli udział w loterii WOŚP