• Ewa Radanowicz w naszej szkole :)

• O co w naszej szkole chodzi? Po co nasi uczniowie chodzą do szkoły? Czy i jak zmieniać polską szkołę?

Na te i wiele innych pytań próbowaliśmy sobie dziś odpowiedzieć podczas spotkania rady pedagogicznej z niezwykłym Gościem, panią Ewą Radanowicz.

Ewa Radanowicz stworzyła autorską szkołę publiczną w Radowie Małym, do której przyjeżdżają ludzie z całej Polski, by zobaczyć, jak można uczyć inaczej. Była jej wieloletnią dyrektorką. Szkoła ta w 2016r. została członkiem międzynarodowej sieci Ashoka Changemaker Schools i otrzymała tytuł Szkoły z mocą.

Jako ekspert ds. przestrzeni edukacyjnej, zmiany i innowacji , pani Ewa wspiera szkoły w ich projektach rozwojowych. Nieustannie poszukuje najlepszych rozwiązań organizacyjnych i kierowniczych, które można zastosować w sferze edukacji.Jest członkinią grupy Superbelfrzy RP.

Dziś zapoczątkowaliśmy serię kilku naszych spotkań z Pania Ewą. Spróbujemy razem poszukać nowych rozwiązań dla naszej placówki, aby jeszcze efektywniej pracować z uczniami, nauczyć się zarządzać zmianą i ... dodać sobie skrzydeł w tych trudnych dla nas wszystkich czasach:)

• Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie #bezpieczneferiezimowe2022

• Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie

#bezpieczneferiezimowe2022

Jak odwiedza naszą szkołę aspirant Wojciech Kosko z Posterunku Policji w Łagiewnikach zawsze dowiadujemy się wielu ciekawych rzeczy Tak było i tym razem Podczas spotkania z panem policjantem wszystkie klasy dowiedziały się jak bezpiecznie spędzać ferie zimowe (w ramach akcji „Bezpieczne Ferie Zimowe 2022”) zaś uczniom klas starszych dodatkowo pan policjant przypomniał jak być bezpiecznym w sieci. Rozmowy przebiegły w miłej atmosferze a uczniowie zainteresowani tematami zadawali mnóstwo pytań. Dziękujemy za odwiedziny i ciekawe pogadanki

• Magia Świąt - szkolny wolontariat

• Magia świąt!!

Każdego roku dziękujemy wszystkim za udział w akcjach. Tym razem braliśmy udział w następujących:

Paczka Choinkowa

Świąteczny Cud

Nasza Paka

Paczki dla osób potrzebujących

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy brali udział i pomagali przy organizacji.

Paczki były przygotowywana przez mieszkańców naszej gminy, naszych wolontariuszy i absolwentów.

Osoby, które otrzymały paczki zawsze były bardzo wzruszone i życzyły wszystkim dużo zdrowia. Otrzymaliśmy podziękowania od Caritasu:

"Szanowni Państwo!

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej pragnie podziękować za zorganizowanie akcji „Nasza Paka” w państwa placówkach.

Dzięki ofiarności i zaangażowaniu Państwa nauczycieli oraz dzieci i ich rodziców udało nam się obdarować ogromną ilość dzieci.

Część paczek zostało wydanych w naszej Centrali, w Klubowym Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży przy ul. Słowiańskiej 17 oraz w Parafialnych Zespołów Caritas.

Radość i uśmiech na twarzach dzieci pokazuję w jakiej pięknej i szlachetnej akcji bierzemy udział.

Michał Brzezicki

Koordynator projektów