• Uroczyste obchody Święta Niepodległości w naszej szkole

• 10 listopada 2022 r. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II obchodziła Narodowe Święto Niepodległości. Część oficjalna uroczystości miała miejsce na hali sportowej, gdzie wszyscy uczniowie i nauczyciele wzięli udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy.

Później odbyła się dla całej społeczności szkolnej uroczysta akademia „Była, jest i będzie”. Patriotyczny charakter uroczystości podkreśliły barwy narodowe dekoracji, a w przedstawieniu w wyjątkowy sposób wybrzmiały piękne słowa miłości do Ojczyzny, wiary w wolność i szacunku do Polski. Uroczystość miała piękną oprawę muzyczną dzięki pieśniom zaśpiewanym przez chór szkolny. Uczniowie w ciekawym montażu słowno – muzycznym przedstawili losy narodu polskiego: kolejne rozbiory, zrywy niepodległościowe, wybuch I wojny światowej i nadzieje Polaków na odzyskanie wolności, wreszcie powrót na mapę Europy jako niepodległy, suwerenny kraj.

11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować. Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole to przede wszystkim wyraz uczuć i jedności narodowej, wyznacznik polskości, a także historia Polski zawarta w słowach wierszy i piosenek.

Serdecznie podziękowania kierujemy do nauczycieli, którzy przygotowali obchody odzyskania niepodległości: Joannie Kwiędacz, Wioletcie Patyk, Agnieszce Juraszek, Marzenie Smolarskiej, Annie Dawid, Ewelinie Milewskiej, Elżbiecie Majchrzak, Wenancjuszowi Kowalskiemu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości.

• Szkoła Pamięta

• Każdego roku przed świętem Wszystkich Świętych wiele osób sprząta na mogiłach swoich bliskich. Niestety są groby opuszczone i nie na każdym zapalony jest znicz. Wolontariusze z naszej szkoły co roku sprzątają małe, opuszczone groby na cmentarzu parafialnym. W tym roku Ala, Kasia, Natalka, Martyna, Remco i Jakub wraz z panią Gosią i Justyną porządkowali mogiły. Piękny stroik na grób pierwszej dyrektorki szkoły wykonała pani Iza z Karoliną. W szkole zbieraliśmy znicze (bardzo wszystkim dziękujemy), które zapaliliśmy na opuszczonych nagrobkach. Nie zapomnieliśmy również zapalić znicze naszym bohaterom pod Dębem Pamięci, Pomnikiem Kresowiaka, Pomnikiem Poległych i Pomnikiem Rot. Witolda Pileckiego.