• „Wiosenne Sprzątanie Gminy Łagiewniki 2022”

• Miło nam poinformować, że Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Łagiewnikach, pod patronatem Wójta Gminy Łagiewniki Pana Jarosława Tyńca, organizuje akcję „Wiosenne Sprzątanie Gminy Łagiewniki 2022”.

Akcja sprzątania została zaplanowana na 23.04.2022 r. (sobota)Już dziś zapraszamy mieszkańców Łagiewnik – zbiórka o godz. 10.00 w parku przy ul. Nadrzecznej. Szczegółowy harmonogram akcji dla pozostałych miejscowości podamy Państwu w najbliższym czasie.

ZUK Sp. z o.o. w Łagiewnikach, jako spółka komunalna, zajmująca się zagospodarowaniem odpadów na terenie naszej Gminy oraz jako organizator, w dniu akcji będzie koordynować przebieg całego wydarzenia oraz zabezpieczy je pod względem logistycznym tj. dostarczymy worki i zabierzemy zebrane odpady.A na zakończenie sprzątania Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Łagiewnikach zaprasza uczestników akcji na drobny poczęstunek na Muszelce Koncertowej.

• Wizyta w ZUK-u

• Recykling nie tylko ratuje naszą planetę ale również może być bardzo ciekawy Misiaki serdecznie polecają zdobywać wiedzę u źródła czyli w miejscowym Zakładzie Usług Komunalnych dziękujemy

• Misterium męki Pańskiej

• W piątek 1 kwietnia 2022 r. w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Łagiewnikach uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, ministranci i schola przedstawiła dla wiernych „Pasję Miłości” – Drogę Krzyżową. Inscenizacja przybliżyła nas do męki Pana Jezusa. Widzowie z wielkim przejęciem słuchali narratora i wczuwali się w świetną grę młodych aktorów. Na zakończenie wykonawcy otrzymali gromkie brawa od uczestników nabożeństwa a ks. Grzegorz Staniewski i rekolekcjonista ks. Jacek Wesoły serdeczne podziękowali występującym.

Wystąpili: Jezus – Mateusz Krawczyk, Żołnierze – Maksymilian Adamski i Jan Bykowski, Maryja – Agnieszka Piechura, Niewiasty – Zuzanna i Dagmara Marcinkowskie, Weronika – Marlena Strażnik, Piłat/Szymon z Cyreny – Jan Załęski, Sługa – Jakub Suwald, Współczesny człowiek – Maria Kośmińska, Lektor – Oskar Krawczyk, Chór – Karolina Miedziak, Maja Krawczyk, Natalia Bykowska, Zuzanna Kwiędacz.